جنسی

مشاوره تجاوز جنسی آنلاین

مشاوره تجاوز جنسی آنلاین تلفنی با بهترین مشاوران روانشناس ایران شبانه روزی

مشاوره تجاوز جنسی آنلاین تلفنی رایگان سوء استفاده شما نمی تواند بقیه زندگی شما را مشخص کند. شما ممکن است این را از نظر فکری بدانید، اما شناخت فیزیکی آن کاملاً متفاوت است.

افرادی که مورد تجاوز جنسی قرار می گیرند، ترس ها و آسیب های خود را درونی می کنند تا همچنان در پوست خود احساس امنیت کنند. آنها با فلاش بک و کابوس از خواب بیدار می شوند.

بهترین مشاوره تجاوز جنسی آنلاین

آنها ممکن است از ایجاد مکان ها یا موقعیت ها اجتناب کنند یا در اعتماد به دیگران مشکل داشته باشند.

این اشتباه است که قربانیان تجاوز جنسی تحت شکنجه روحی و جسمی قرار می گیرند در حالی که هیچ کار اشتباهی انجام نداده اند. بار باید بر دوش مجرمان باشد نه بازماندگان.

اما ما در این دنیا زندگی می کنیم، پس مال شماست.

چگونه می توانید کنترل را پس بگیرید و بعد از حمله احساس امنیت کنید؟

مسیرهای بی شماری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا زندگی خود را دوباره بدست آورید.

متخصصان سلامت روان و حامیان قربانیان دهه‌ها را صرف تحقیق در مورد راه‌هایی برای کمک به بهبودی افراد از آسیب‌های وارده در رابطه جنسی کرده‌اند.

و آنها پاسخ‌های محکمی دارند: رویکردهای مبتنی بر شواهد، مشاوره روانشناسی آنلاین همدلانه و آگاهانه از آسیب‌های روانی که می‌تواند برای هر فرد در لحظه‌ای که واقعاً به حمایت نیاز دارد، تنظیم شود.

مرکز مشاوره تجاوز جنسی آنلاین

بخوانید: مشاوره تروما 101 بیشتر بخوانید

این مقاله مراحل مختلفی را طی می‌کند که شامل موارد زیر می‌شود: 1) اقداماتی که بلافاصله پس از تجاوز جنسی برای اطمینان از ایمنی و بهبودی آینده خود انجام دهید.

2) علائم اختلال عملکرد جنسی چگونه است.

3) چرا اجتناب بدترین گزینه است.

4) درمان روانی اجتماعی بهینه ترومای جنسی.

5) قدرت روایت های تروما;

6) اگر بعد از تجاوز با رابطه جنسی دست و پنجه نرم می کنید چه کمکی می کند. و در نهایت، برای کسانی که می خواهند از قربانیان حمایت کنند،

7) چگونه به عزیزان خود در بهبود تجاوز جنسی کمک کنیم. بیایید این کار را شروع کنیم.

هشدار ماشه: مطالب زیر ممکن است برای بازماندگان تجاوز جنسی، تجاوز جنسی یا سایر اشکال خشونت توهین‌آمیز یا ناراحت‌کننده باشد. همچنین ممکن است برخی از خوانندگان را آزار یا ناامید کند.

مشاوره جنسی تلفنی رایگان

قبل از شروع سیم کشی مغز خود پس از یک ضربه، باید مطمئن شوید که مغز شما ایمن است.

اگر هنوز در معرض خطر هستید، نمی توانید روند بهبودی خود را شروع کنید. پس از فاصله افتادن بین شما و مهاجم، با یک دوست قابل اعتماد یا یک خط تلفن آزار جنسی تماس بگیرید (به بخش منابع در پایین این مقاله مراجعه کنید).

بعد برو پیش دکتر وب سایت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) دستورالعمل هایی را برای کاهش خطر بارداری ناخواسته یا عفونت های مقاربتی (STIs) ارائه می دهد.

حتی اگر مطمئن نیستید که علیه یک مهاجم شکایت جنایی کنید، ممکن است شواهد فیزیکی وجود داشته باشد که می تواند شما را از ارتکاب جنایات خشونت آمیز در آینده باز دارد.

هرگونه مدرک هویتی را در کیسه های کاغذی نگهداری کنید، نه در کیسه های پلاستیکی.

شما حدود 72 ساعت فرصت دارید تا یک معاینه رایگان تجاوز جنسی (یک کیت تجاوز جنسی) قبل از اینکه شواهد DNA شروع به خراب شدن کند، دریافت کنید.

بعلاوه، هر ساعت توقف برای دوش گرفتن، دستشویی رفتن، تعویض لباس یا سایر شواهد آزاردهنده (معروف به زندگی کردن) دشوارتر می شود. هر چه زودتر بتوانید بدن خود را صحنه جرم تصور نکنید، بهتر است.

مشاوره پزشکی جنسی ۲۴ ساعته

معاینه پزشکی قانونی ممکن است مانند ساختن فردی باشد که از نظر جسمی دچار مشکل شده است.

اما این معاینه توسط یک پرستار متخصص آموزش دیده انجام می شود و ممکن است فردی را برای حمایت همراه خود داشته باشید. و تا زمانی که شما نابالغ نباشید، مدارک قابل عمل نیست تا زمانی که شما چنین نگویید.

اگر مجرم را می‌شناسید (همانطور که 80 درصد قربانیان می‌شناسند)، و باید یک برنامه ایمنی ایجاد کنید،

همین الان این کار را انجام دهید. پس از ایمن شدن، سعی کنید در اسرع وقت به خودمراقبتی اولیه بازگردید.

این یعنی یک وعده غذایی مغذی، آب، هوای تازه، ورزش، حمام گرم، همراهی با دوستان… هر چیزی که بتوانید مدیریت کنید. روال همدردی با خود بهترین پایه برای احساس بهتر خواهد بود.

علائم ترومای جنسی و PTSD

همه افراد مبتلا به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) به اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) مبتلا نمی شوند، اما طبق مطالعه ای که در سال 2021 منتشر شد.

در هفته های پس از تجاوز جنسی، 81 درصد از افراد علائم PTSD را تجربه می کنند.

در ماه پس از تجاوز جنسی، 75 درصد از بازماندگان معیارهای تشخیصی DSM-5 برای PTSD را داشتند. پس از سه ماه، 54 درصد از بازماندگان و پس از یک سال، 41 درصد از بازماندگان بود.

امیلی دورکین، دکترا، یکی از نویسندگان آن مطالعه 2021، نشان داده است که افسردگی در میان بازماندگان جنسی شایع تر است.

خشونت جنسی ممکن است برای سایر مشکلات سلامت روان مانند سوء مصرف مواد و خودکشی نیز مرتبط باشد.

علائم PTSD ناشی از تجاوز جنسی با علائم “سندرم ترومای تجاوز جنسی” (RTS) همپوشانی دارد، اگرچه متخصصان از اصطلاحات اخیر استفاده نمی کنند. علائم PTSD عبارتند از:

افکار مزاحم

فلاش بک از آنها

کابوس آنها

مشکل در تمرکز

کناره گیری اجتماعی

برای جلوگیری از احساس بد

افسردگی

مرکز مشاوره جنسیتی شبانه روزی

یک جلسه درمانی احتمالاً با ارزیابی روانی اجتماعی و/یا غربالگری تروما آغاز خواهد شد.

شما نیازی به وارد کردن جزئیات آنچه در این مرحله اولیه رخ داده است ندارید، اما درمانگر شما ممکن است بخواهد درک کند که در حال حاضر چگونه با آن مقابله می کنید،

اگر سابقه بیماری روانی دارید، اگر دوستان یا دوستانی دارید. شریکی که می توانید روز به روز به آن تکیه کنید.

از طریق این مکالمات، مشاوره روانشناسی جنسی تلفنی یک متخصص همدل با دقت گوش می دهد تا به شما اعتبار دهد و تعیین کند که چه نوع مداخله ای بهترین کار را انجام می دهد.

آنها بینشی در مورد نقاط قوت و آمادگی شما برای درمان به دست خواهند آورد.

در مراحل بعدی روند بهبودی، یک درمانگر ممکن است از یکی از این رویکردهای مبتنی بر شواهد یا یک مداخله ترکیبی بسته به بازخورد شما استفاده کند.

بسیاری از این رویکردها با هدف از بین بردن اثرات عصبی بیولوژیکی تروما انجام می شود.

هنگامی که یک فرد یک رویداد آسیب زا را تجربه می کند، مکانیسم های مقابله ای طبیعی او تحت تأثیر قرار می گیرد و مغز پر از اپی نفرین (آدرنالین)، کورتیزول و سایر هورمون های مرتبط با استرس است که ممکن است برای زنده نگه داشتن بدن مورد نیاز باشد.

این هورمون‌های مبارزه/فرار/انجماد بخش‌هایی از مغز را که با پردازش هیجانی و حافظه سروکار دارند، مختل می‌کنند.

بنابراین بخش بزرگی از تروما درمانی به دست آوردن خاطرات آسیب زا، پردازش مجدد آنها و ذخیره صحیح آنها است. بسیاری از این مداخلات می توانند کانال هایی برای این نوع درمان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا